MEDIA HILL

kult, červen, ondřej havelka, hanya, kosheen, monkey business, shrek, hostel, smrtonosná past, antigona, nabucco

Zveřejněno dne 25. 5. 2007
Nabitý červnový Kult
Předprázdninové číslo časopisu Kult je opravdu pestré a bohaté. Hned v úvodu vás přivítáme rozhovorem se zpěvákem, tanečníkem, ale také operním režisérem Ondřejem Havelkou, který v červnu vystoupí se svým swingovým big-bandem Melody Makers v Boskovicích v rámci festivalu Concentus Moraviae.

Další dva zajímavé rozhovory naleznete v hudební sekci. V tom prvním se dozvíte něco více o jazzové zpěvačce vystupující pod uměleckým jménem Hanya. Přestože pochází z Brna, není zde příliš známá, protože již několik let žije a koncertuje zejména ve Velké Británii. Poslední červnový rozhovor je z trochu jiného soudku. Redaktor Pavel Hrazdíra vyzpovídal jednoho z nejoblíbenějších představitelů domácí taneční scény – DJ Michaela Buriana. Dále v této sekci naleznete recenze alb od kapel Kosheen, Lakeside X a Horkýže Slíže. Nezapomeneme vás pozvat také na koncerty: v hale Vodova zahraje londýnské trio Placebo, na Flédu zavítají punkoví NoMeansNo, v hale Rondo to rozjedou Monkey Business a na nádvoří Místodržitelského paláce pokřtí nové album Čankišou.

Ve filmové sekci si nenechte ujít recenzi romantické komedie Vdáš se, a basta! v hlavní roli s Diane Keaton a recenzi válečného thrilleru režiséra Paula Verhoevena Černá kniha. Mezi červnovými filmovými premiérami naleznete třetí pokračování animované komedie Shrek, v pořadí čtvrtou Smrtonosnou past s Brucem Willisem a druhý díl hororu Hostel.

Neopomněli jsme samozřejmě ani recenze brněnských divadelních představení, tentokrát jde o inscenace Sbohem, lásko (Městské divadlo Brno), Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl (Buranteatr) a Antigona (Mahenovo divadlo). Nabídka červnových divadelních premiér je podobně pestrá – do Janáčkova divadla se vrací Nabucco, v Divadle Husa na provázku uvedou komedii Shakespyré a v Divadle U stolu připravují inscenaci V poli mnoho bylin stojí...

Jestliže raději navštěvujete galerie a muzea, nenechte si ujít recenze dvou zajímavých brněnských výstav. V prvním případě jde o výstavu českého malíře Jakuba Schikanedera v Místodržitelském paláci, druhou je expozice Orbis Pictus v Domě umění města Brna. Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé červnové výstavy. Na Špilberku bude zahájena výstava věnovaná Jiřímu Krohovi, do Moravského zemského muzea můžete zajít na výstavu Arabská žena a v Městském muzeu a galerii Břeclav se uskuteční bienále drobné grafiky Grafix 2007.

V červnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií, klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, červen, ondřej havelka, hanya, kosheen, monkey business, shrek, hostel, smrtonosná past, antigona, nabucco
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gillian Hicková
Veterinářka
Jota
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+