MEDIA HILL

Kult, Kabát, Corrida, turné, rozhovor, kultura, ordinace v růžové zahradě

Zveřejněno dne 26. 4. 2007
Květnový Kult s kapelou Kabát
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s Josefem Vojtkem, frontmanem známé a v současnosti velmi oblíbené kapely Kabát. Skupina nedávno zvítězila v historicky prvním národním kole mezinárodní soutěže Eurovize. V květnu navíc v rámci svého turné Corrida zavítají také do Brna.

Ve filmové sekci si nenechte ujít recenzi komedie Kdo je tady ředitel? režiséra Larse von Triera. Podle Romana Zelenáka film rozhodně stojí za shlédnutí. Což se nedá říct o druhém hodnoceném snímku, kterým je komedie Velkej biják. V recenzi se dozvíte, proč na tento film do kina nejít. Samozřejmě vás také pozveme na květnové premiéry, mezi nimiž naleznete novou českou komedii Roming v hlavních rolích s Bolkem Polívkou a Mariánem Labudou, třetí díl Spidermana a třetí pokračování Pirátů z Karibiku. Na květen si pro vás filmoví distributoři nachystali ještě romantické drama Barevný závoj, animovaný thriller Renesance nebo českou komedii Tajnosti.

Dále se můžete těšit na recenzi operety Cikánský baron, kterou nastudoval operní soubor Národního divadla v Brně, a na recenzi inscenace Lulu, zařazené na repertoár brněnského HaDivadla. Nabídka květnových divadelních premiér je pestrá – v Mahenově divadle bude uveden balet Tango, v Městské divadle Brno inscenace Markéta Lazarová a v Moravském divadle Olomouc sáhnou po komedii Neila Simona Řeči.

Jestliže raději navštěvujete galerie a muzea, nenechte si ujít recenze dvou zajímavých mimobrněnských výstav. V prvním případě jde o výstavu v Regionálním muzeu v Mikulově, jež je věnována sbírce grafických listů 18. století. Ve druhém případě vás pozveme do pražského Národního muzea na výstavu Lovci mamutů. Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé květnové výstavy. V Dietrichsteinském paláci bude zahájena výstava Kde oblaka bílá plují..., která je věnovaná Jaroslavu Foglarovi. Do Muzea romské kultury můžete zajít na výstavu nazvanou Řemesla našich předků. Nebo si můžete zajet do Předklášteří do Podhoráckého muzea na výstavu Zprávy o blízkých světech, jež vám přiblíží život handicapovaných lidí.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Jizvy od Evity Naušové, mladé spisovatelky a spoluautorky scénáře seriálu Ordinace v růžové zahradě. V hudební sekci pak naleznete recenzi nových alb od kapel V3Ska a Nil. Nezapomeneme vás pozvat také na koncerty, jen namátkou: v hale Vodova zahrají Wanastowi vjecy, v hale Rondo vystoupí světoznámí Alexandrovci, na zámeckém nádvoří v Kuřimi to rozjede Divokej Bill a na Musilku zavítá Václav Koubek.

V květnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny, tentokrát jich pro vás máme připraveno hned několik. Soutěžit můžete o DVD Kráska v nesnázích, ale také o vstupenky na festival Majáles, na představení Pudl a magnólie, koncert kapely Placebo nebo show Night of the Sultans. A samozřejmě jako každý měsíc o vstupenky do kin Lucerna a Palace Cinemas.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, Kabát, Corrida, turné, rozhovor, kultura, ordinace v růžové zahradě
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Gillian Hicková
Veterinářka
Jota
Ať už kastruje koně v Dublinu nebo odřezává rohy skotu na wicklowském venkově, zachraňuje zraněné kočky před podvraťáky nebo se potýká se zdrogovanými hlídacími psy, veterinářku Gillian Hickovou humor nikdy neopouští. A právě její neutuchající smysl pro humor se promítá do této knihy, jež je jakýmsi záznamem náročných situací, se kterými se v práci jako čerstvě promovaná veterinářka setkává. Nejen že musí pomoci zvířatům od jejich neduhů, ale musí se vypořádat i s „lidskými“ nástrahami v podobě dohazovačských matek nebo šovinistických farmářů, nemluvě o chlapících, kteří se neustále ptají: „A kde je ten opravdickej veterinář?“
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+