MEDIA HILL

kult, duben,

Zveřejněno dne 23. 3. 2007
Dubnový Kult s Helenou Dvořákovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s herečkou Helenou Dvořákovou, která byla letos za roli Lady Macbeth v Divadle U stolu nominována hned na dvě významná divadelní ocenění – Cenu Alfréda Radoka a Cenu Thálie. Řeč tedy byla hlavně o divadle, ale také o hereckých snech a touhách.

Ve filmové sekci nového Kultu jsou pro vás připraveny recenze dvou snímků: prvním je americká komedie Horší už to nebude, druhým válečné drama Vlajky našich otců. Chybět nebudou ani pozvánky na dubnové premiéry, mezi nimiž naleznete českou romantickou komedii Ireny Pavláskové na motivy knihy Barbary Nesvadbové – Bestiář, „tarantinovský“ film Grindhouse: Planet Terror nebo dobrodružnou komedii Wild Hogs v hlavních rolích s Johnem Travoltou, Timem Allenem a Martinem Lawrencem.

Dále se můžete těšit na recenze divadelních představení Labyrint světa a ráj srdce, Bajky a sny nebo Lidský hlas a Prsy Tirésiovy. Nabídka dubnových premiér je také bohatá – v Mahenově divadle bude uvedena Antigona, v Městském divadle Brno inscenace Sbohem, lásko a v Divadelním studiu „V“ sáhnou po detektivní komedii s hororovou zápletkou Hrobka s vyhlídkou.

Ujít si nenechte také recenze dvou zajímavých výstav: první probíhá na Špilberku a je věnována českým krajinám na obrazech českých malířů, druhá výstava s názvem Člověk samaritán i nepřítel probíhá v Městském muzeu a galerii Břeclav. Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé dubnové výstavy. V Uměleckoprůmyslovém muzeu proběhne výstava nazvaná Slovenský mýtus, která je jedinou soubornou přehlídkou slovenského umění na českém území za poslední 30 let. Do Místodržitelského paláce si budete moci zajít na výstavu děl malíře Jakuba Schikanedera.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Ludvíka Aškenazyho nazvanou Pohádky čtyř větrů. A dále recenzi knihy Odhalení, pojednávající o známé gorilí reality show. Chybět nebudou ani upoutávky na novinky, které se v dubnu objeví na pultech knihkupectví.
V hudební sekci naleznete recenze dvou zajímavých alb – prvním je živá deska Hany Hegerové a druhým debut havířovské kapely Apatheia. Nezapomene vás pozvat také na koncerty, jen namátkou: na Flédě vystoupí Monika Načeva, ve Staré Pekárně zahrají Nightwork, v Alterně Maraca a do Mersey zavítá Iván Gutiérrez.

V dubnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny – tentokrát o vstupenky na taneční soutěž Dance Life Tour nebo na květnový festival Rio De Riviera.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, duben,
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+