MEDIA HILL

vzdělání, časopis, nové číslo, jazykové školy, vzdělávání, vysoká škola, střední škola

Zveřejněno dne 7. 5. 2007
Letní číslo Vzdělání 2/07
Začátkem května vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi. Jedním z hlavních témat nového čísla jsou pobytové jazykové kurzy v zahraničí.

Jestliže patříte k těm, kteří se již dlouho snaží ovládnout cizí jazyk, ale stále se nedaří, vyzkoušejte právě jazykový kurz v zahraničí. Vybraný jazyk budete slýchat v přirozeném prostředí a běžných nevyhnutelných situacích, což vám může při učení velmi pomoci. Pokud se studia v zahraničí obáváte, ale přesto byste rádi během léta vylepšili své znalosti, využijte tuzemských jazykových pobytů, také těm se v novém čísle Vzdělání věnujeme. Tyto pobyty nabízejí podobné výhody v učení se cizímu jazyku jako zahraniční – kontakt s rodilými mluvčími, neznámé prostředí s novými lidmi apod. Navíc bývají cenově dostupnější a nemusíte cestovat nikam daleko.
Dalším zajímavým tématem, které jsme pro vás připravili, je pomaturitní studium jazyka. Dozvíte se, jaké jsou jeho výhody a nevýhody, pro koho je určeno, ale také to, jaké jazyky můžete studovat. A z čeho studovat? To se dočtete v článku o jazykových učebnicích angličtiny a němčiny. Prozradíme vám, které učebnice jsou v brněnských jazykových školách oblíbené a proč.
Podle našeho malého průzkumu roste mezi studenty a firmami zájem o výuku asijských jazyků, jazykové školy si to uvědomují a přizpůsobují tomu svoji nabídku. Proto jsme se rozhodli věnovat se tomuto tématu také a přinášíme vám zajímavý článek o těchto méně obvyklých jazycích.
Dále vám v novém čísle Vzdělání přiblížíme, jaké máte možnosti studia na zahraničních středních a vysokých školách. Existuje množství studijních programů pro všechny věkové kategorie, a to nejen pro studenty, ale i pro pracující. Navíc jsou tyto programy uchazečům z velké části hrazeny, takže by bylo škoda o nich nevědět a nevyužít jich.
Nejen kvůli prodlužujícímu se věku a stoupajícímu počtu občanů v seniorském věku vznikly tzv. univerzity třetího věku. V našem článku vám odhalíme, co vás při studiu čeká a na kterých brněnských vysokých školách můžete univerzity třetího věku najít.
V rubrice Do práce vám poradíme, jak se připravit na přijímací pohovor, který může být jedním z rozhodujících okamžiků při získávání nové práce.
Součástí vzdělávání jsou také nejrůznější kurzy a kroužky. Tentokrát jsme se zaměřili na nabídku právních kurzů a školení v Brně. A pokud už toho studování máte dost, dopřejte si aktivní odpočinek při sportu.
V novém vydání časopisu Vzdělání naleznete také mnoho dalších zajímavostí, aktualit a článků. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských jazykových škol s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena.

Další číslo Vzdělání 3/07 vychází 31. srpna 2007
Redakční uzávěrka je 3. srpna 2007, uzávěrka pro tisk je 17. srpna 2007

Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
vzdělání, časopis, nové číslo, jazykové školy, vzdělávání, vysoká škola, střední škola
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+