MEDIA HILL

kult, nový, časopis, Helena Třeštíková, Fashion, divadla, kina, kluby, galerie, muzea

Zveřejněno dne 23. 2. 2007
Březnový Kult s Helenou Třeštíkovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s režisérkou Helenou Třeštíkovou, jejíž nový dokumentární film Marcela bude mít začátkem března premiéru. Helena Třeštíková vystudovala FAMU a od roku 1974 již natočila okolo padesáti dokumentárních filmů, většinou s tematikou mezilidských vztahů.

Ve filmové sekci nového Kultu jsou pro vás připraveny recenze tří snímků: prvním je drama Goyovy přízraky, druhým americký dobrodružný film Krvavý diamant a třetím akční drama Rocky Balboa. Chybět nebudou ani pozvánky na březnové premiéry, mezi nimiž naleznete českou komedii Vratné lahve režiséra Jana Svěráka v hlavní roli se Zdeňkem Svěrákem, americké sci-fi Fontána nebo komedii Prázdniny pana Beana.

Dále se můžete těšit na recenze divadelních představení Spartakus, Krvavá svatba nebo Čarodějky z Eastwicku. Nabídka březnových divadelních premiér je také bohatá – do HaDivadla se vrací legendární představení Smrt Huberta Perny, v Janáčkově divadle uvedou Cikánského barona, v Mahenově divadle inscenaci Osm žen a Divadlo U stolu připravuje dramatický příběh Třetí trest v hlavní roli s Viktorem Skálou.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé březnové výstavy. V Domě umění ve Znojmě proběhne výstava nazvaná Mona Lisa 2006, která představí díla předních českých a slovenských umělců parafrázujících toto téma. Do Technického muzea města Brna si budete moci zajít na výstavu Šicí stroje, která vás seznámí s vývojem šicích technik. Ujít si nenechte také recenzi probíhající výstavy děl Václava Hollara v brněnském Místodržitelském paláci.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy cestovatelské dvojice Horký-Náplava nazvanou Cuba Libre. A neméně zajímavou recenzi knihy Milenec mé matky od Urse Widmera. Chybět nebudou ani upoutávky na novinky, které se v březnu objeví na pultech knihkupectví.

V hudební sekci naleznete recenze dvou zajímavých alb – prvním je album Vše je jedním písničkářky Radůzy a druhým je album Not Too Late zpěvačky Norah Jones. Nezapomene vás pozvat také na koncerty, jen namátkou: v Semilasse zahraje Meky Žbirka, na Musilce Vladimír Mišík a do klubu Mersey zavítá KOA.

Součástí březnového Kultu je také speciální příloha Fashion, věnující se nejen módě. Hlavním tématem této přílohy je sportovní oblečení. Dozvíte se, jaké jsou trendy v tomto odvětví a poradíme vám s výběrem vhodného oblečení na konkrétní sporty. Připraven je také zajímavý rozhovor s brněnskou módní návrhářkou Liběnou Rochovou, která provozuje originální ateliér oděvní módy Studio LR. Dále se dozvíte něco o historii a současnosti obuvi a na zoubek se podíváme také kabelkám. Příloha se samozřejmě bude věnovat také aktuálním módním a kosmetickým trendům na sezonu jaro-léto 2007.

V březnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů apod. V neposlední řadě samozřejmě také soutěže o zajímavé ceny – tentokrát o vstupenky na koncert Anny K. a CD a DVD Mekyho Žbirky.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
kult, nový, časopis, Helena Třeštíková, Fashion, divadla, kina, kluby, galerie, muzea
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+