MEDIA HILL

menu, jaro, gastronomie, restaurace, brno, hotely

Zveřejněno dne 27. 3. 2007
Jarní Menu
Koncem března vyšlo letošní první číslo časopisu Menu – průvodce restauracemi a hotely. Jedním z hlavních témat nového čísla je tradiční český nápoj – pivo. Dozvíte se něco málo z historie i současnosti piva a pivovarnictví, ale také to, jaké speciální typy piva se u nás vyrábějí.

Hlavní téma jsme navíc doplnili článkem o pochutinách vhodných k pivu, ať již ze studené či teplé kuchyně. V rubrice Stolování vám poradíme, jak správně vytvořit zasedací pořádek při rodinných, pracovních a jiných oslavách. Dále jsme pro vás připravili zajímavý rozhovor s hercem Martinem Havelkou, který nám prozradil své oblíbené restaurace, jídla a neobvyklé kulinářské zážitky.
Sekci Restaurace otevřeme článkem o rozvozu jídel, které se v našich končinách stává stále oblíbenější. Kromě seznamu brněnských restaurací, které tuto službu nabízí, vám přineseme také malý testík rozvozů, jenž jsme uskutečnili na přelomu letošního února a března. V dalším příspěvku se vám pokusíme objasnit, co znamená tzv. HACCP, tedy systém kritických kontrolních bodů, a jaké jsou jeho výhody. Připraveny jsou pro vás také recenze hned tří brněnských restaurací: Tryzub, Bueno Farma a La Peda.
V rubrice Specialita podniku vám tentokrát přinášíme osm lákavých pokrmů vybraných brněnských restaurací. Pokud nevíte, kam zajít na slavnostní oběd či večeři, nechejte se inspirovat. Barevné fotografie a popisky jídel vás přesvědčí o tom, že brněnské restaurace mají rozhodně co nabídnout.
V sekci věnované hotelům jsme se zaměřili na služby a nabídky spojené se svatbami. Kromě možností ubytování a stravování nás zajímalo, jaké doplňkové služby hotely nabízejí novomanželům a svatebčanům. Druhý článek „hotelové sekce“ se věnuje hotelům na internetu. Dozvíte se něco nejen o konkrétních internetových prezentacích vybraných ubytovacích zařízení, ale také o specializovaných serverech nabízejících vyhledávače ubytování.
V novém vydání časopisu Menu naleznete také mnoho dalších zajímavosti a aktualit z hotelnictví a gastronomie. Součástí časopisu je samozřejmě přehled brněnských restaurací a hotelů s praktickou mapou, do níž jsou zařízení zakreslena. Menu je prostě váš nepostradatelný průvodce restauracemi, hotely a gastronomií.

Menu 2/07 vychází 26. září 2007.
Redakční uzávěrka je 4. září 2007, uzávěrka pro tisk je 14. září 2007.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
menu, jaro, gastronomie, restaurace, brno, hotely
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+