MEDIA HILL

únorový kult, časopis, novinky, Brno, kultura, hudba

Zveřejněno dne 24. 1. 2007
Únorový Kult s Ondřejem Brouskem
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s osobitým hercem, skladatelem a hudebníkem Ondřejem Brouskem, který v únoru vystoupí v Brně na speciálním společném koncertě kapel Monkey Business a Gulo Čar.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny tentokrát tři recenze, a to dokonce na čtyři filmy. Redaktor Roman Zelenák totiž v jednom článku hodnotil hned dva hudební dokumenty – Block Party a Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí. Další dvě recenze se točí kolem filmů Moje superbejvalka a Babel. Ujít si nenechte také pozvánku na festival Dny evropského filmu, v rámci něhož bude v Brně představeno přes třicet evropských snímků.

Mimochodem číslo tři je pro únorový Kult asi osudové. Protože například v sekci Divadla na vás čekají tři recenze tří divadelních představení od tří autorek: Iveta Macková hodnotila Strakonického dudáka v provedení Mahenova divadla, Kateřina Geislerová vám přiblíží Maryšu z Divadla Polárka a já popsala zážitky ze studentského představení Cyrano z předměstí. O pár stránek dál se dočtete o divadelním festivalu Trialog, který se začátkem února uskuteční v Mahenově divadle.

Pokud se vám zdá těch trojek málo, můžete přijmout pozvání do Pražákova paláce na výstavu kreseb Václava Hejny z třicátých a čtyřicátých let 20. století. Nebo se začíst do tří knižních a tří hudebních novinek. Případně se informovat o koncertu kapely The Frames s charismatickým Glenem Hansardem, který se koná třetího února v brněnském klubu Fléda...

V říjnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze... A v neposlední řadě samozřejmě tři soutěže o zajímavé ceny – tentokrát o vstupenky na společný koncert Monkey Business a Gulo Čar, vstupenky do Městského divadla Brno a cédéčka Blues ze Staré Pekárny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
únorový kult, časopis, novinky, Brno, kultura, hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+