MEDIA HILL

únorový kult, časopis, novinky, Brno, kultura, hudba

Zveřejněno dne 24. 1. 2007
Únorový Kult s Ondřejem Brouskem
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s osobitým hercem, skladatelem a hudebníkem Ondřejem Brouskem, který v únoru vystoupí v Brně na speciálním společném koncertě kapel Monkey Business a Gulo Čar.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny tentokrát tři recenze, a to dokonce na čtyři filmy. Redaktor Roman Zelenák totiž v jednom článku hodnotil hned dva hudební dokumenty – Block Party a Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí. Další dvě recenze se točí kolem filmů Moje superbejvalka a Babel. Ujít si nenechte také pozvánku na festival Dny evropského filmu, v rámci něhož bude v Brně představeno přes třicet evropských snímků.

Mimochodem číslo tři je pro únorový Kult asi osudové. Protože například v sekci Divadla na vás čekají tři recenze tří divadelních představení od tří autorek: Iveta Macková hodnotila Strakonického dudáka v provedení Mahenova divadla, Kateřina Geislerová vám přiblíží Maryšu z Divadla Polárka a já popsala zážitky ze studentského představení Cyrano z předměstí. O pár stránek dál se dočtete o divadelním festivalu Trialog, který se začátkem února uskuteční v Mahenově divadle.

Pokud se vám zdá těch trojek málo, můžete přijmout pozvání do Pražákova paláce na výstavu kreseb Václava Hejny z třicátých a čtyřicátých let 20. století. Nebo se začíst do tří knižních a tří hudebních novinek. Případně se informovat o koncertu kapely The Frames s charismatickým Glenem Hansardem, který se koná třetího února v brněnském klubu Fléda...

V říjnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze... A v neposlední řadě samozřejmě tři soutěže o zajímavé ceny – tentokrát o vstupenky na společný koncert Monkey Business a Gulo Čar, vstupenky do Městského divadla Brno a cédéčka Blues ze Staré Pekárny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
únorový kult, časopis, novinky, Brno, kultura, hudba
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+