MEDIA HILL

Kult, leden, kulturní a společenské akce, Alena Antalová, Jiří Menzel

Zveřejněno dne 20. 12. 2006
Lednový Kult se speciální přílohou
Nové vydání časopisu Kult obsahuje speciální přílohu vytvořenou ve spolupráci s Turistickým informačním centrem města Brna. Jedná se o jedinečný a praktický přehled kulturních a společenských akcí na rok 2007. Příloha je do časopisu vložena, takže ji můžete samostatně využívat během celého nadcházejícího roku.

Speciální příloha Kalendárium 2007 je však pouze prvním dárečkem, který jsme se vám rozhodli nadělit pod stromeček. Tím dalším je vyšší počet stran časopisu a několik nových a zajímavých rubrik. Začněme však pěkně od začátku.

Hned na úvod jsme vám nadělili rozhovor s herečkou Alenou Antalovou, kterou si jistě všichni vybaví jako představitelku Anny Jánské z úspěšného seriálu Pojišťovna štěstí. Kromě televizních rolí však tato nositelka Ceny Thálie působí také v Městském divadle Brno, kde nejnověji nastudovala roli Heleny v inscenaci V jámě lvové. Rozhovor se tedy točil hlavně kolem divadla a seriálů. Protože je však Alena Antalová čerstvou maminkou dcerky Alenky, hovořilo se také o mateřství, mateřské dovolené a rodině.

První novinkou časopisu Kult je stránka kulturních tipů v anglickém jazyce. Každý měsíc zde zahraniční návštěvníci Brna naleznou několik redakčních tipů na zajímavé akce, které se v daném měsíci konají. Další novinkou jsou tipy pro děti. Chceme rodičům ulehčit práci při hledání zábavných, ale i poučných akcí pro jejich potomky, proto jim každý měsíc přineseme celou stránku lákavých tipů právě pro děti. Poslední výraznou novinkou je rubrika Životní styl – budete v ní nacházet články týkající se nejrůznějších oblastí lidského života. Tato rubrika by měla doplnit dosavadní zejména kulturní a společenský záběr časopisu o nový rozměr.

Filmovou sekci tentokrát zahajujeme rozhovorem, a to ne ledajakým. Podařilo se nám vyzpovídat režiséra Jiřího Menzla před premiérou jeho nového filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Připraveny jsou pro vás recenze hned tří snímků: prvním je tajuplný thriller Parfém: Příběh vraha, druhým válečné drama Šťastné a veselé a třetím horor Saw 3. Těšit se můžete také na přehled filmů, které by se měly objevit v kinech v následujícím roce.

V sekci věnované divadlům na vás čekají čtyři recenze brněnských představení a jedna speciální recenze pražského představení – konkrétně baletu Romeo a Julie v nastudování Národního divadla Praha. Také nabídka lednových divadelních premiér je pestrá: v Polárce uvedou Maryšu, Divadelní spolek Frída připravuje inscenaci Podivná štace a na jeviště Janáčkova divadla přitančí Spartakus.

V lednovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny – tentokrát o vstupenky na akci Yamato, vstupenky do Městského divadla Brno a knihy z nakladatelství Atlantis.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, leden, kulturní a společenské akce, Alena Antalová, Jiří Menzel
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+