MEDIA HILL

Vzdělání, nové číslo, jazykové školy, studium

Zveřejněno dne 5. 2. 2007
Jarní číslo Vzdělání
Začátkem února vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi. Jedním z hlavních témat nového čísla jsou konverzační jazykové kurzy. Dozvíte se, pro koho jsou tyto kurzy určeny, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a jaké jazyky se v těchto kurzech vyučují.

Znalost jazyků je v současnosti nutností. Samozřejmě, že s angličtinou uspějete téměř všude, ale hodit se vám mohou i některé další méně rozšířené a obvyklé jazyky. Tomuto tématu se věnujeme v článku nazvaném Evropa nemluví jen anglicky.
Dále se dočtete o metodě výuky, která je nazývána superlearning. Přiblížíme vám, co tato metoda obnáší, v čem se liší od klasických metod výuky a zda má nějaké přednosti. Pokračujeme také v našem seriálu o mezinárodních zkouškách z cizích jazyků. Tentokrát jsme se zaměřili na italštinu a možnosti získání mezinárodních certifikátů z toho jazyka, a to zejména v Brně. Posledním „jazykovým“ tématem je studium pro nejmenší, tedy výuka dětí předškolního věku.
V sekci věnované vysokoškolskému vzdělávání odhalíme, proč studovat na vyšší odborné škole. Pokud byste raději studovali v zahraničí, začtěte se do článku o školském systému ve Francii. Prozradíme vám, za jakých podmínek zde můžete studovat a jak získat stipendium.
Neopomenutelnou součástí vzdělávání jsou také nejrůznější kurzy a kroužky. V novém čísle se zaměříme na nabídku ekonomických kurzů v Brně, jako jsou kurzy účetnictví, daňového poradenství či ekonomie obecně. Pro všechny, kteří mají nohy méně pevně na zemi a hlavu více v oblacích, jsme připravili článek o výtvarných, keramických a jiných uměleckých kroužcích a kurzech.
V nové rubrice Do práce se podíváme na zoubek požadavkům personálních agentur a zaměstnavatelů v inzerátech nabízejících práci. Už samotný inzerát může totiž uchazečům o práci prozradit mnohé o budoucím zaměstnavateli a jeho nárocích.
Tyto a další články naleznete v časopise Vzdělání 1/07.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Vzdělání, nové číslo, jazykové školy, studium
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+