MEDIA HILL

Vzdělání, nové číslo, jazykové školy, studium

Zveřejněno dne 5. 2. 2007
Jarní číslo Vzdělání
Začátkem února vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi. Jedním z hlavních témat nového čísla jsou konverzační jazykové kurzy. Dozvíte se, pro koho jsou tyto kurzy určeny, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a jaké jazyky se v těchto kurzech vyučují.

Znalost jazyků je v současnosti nutností. Samozřejmě, že s angličtinou uspějete téměř všude, ale hodit se vám mohou i některé další méně rozšířené a obvyklé jazyky. Tomuto tématu se věnujeme v článku nazvaném Evropa nemluví jen anglicky.
Dále se dočtete o metodě výuky, která je nazývána superlearning. Přiblížíme vám, co tato metoda obnáší, v čem se liší od klasických metod výuky a zda má nějaké přednosti. Pokračujeme také v našem seriálu o mezinárodních zkouškách z cizích jazyků. Tentokrát jsme se zaměřili na italštinu a možnosti získání mezinárodních certifikátů z toho jazyka, a to zejména v Brně. Posledním „jazykovým“ tématem je studium pro nejmenší, tedy výuka dětí předškolního věku.
V sekci věnované vysokoškolskému vzdělávání odhalíme, proč studovat na vyšší odborné škole. Pokud byste raději studovali v zahraničí, začtěte se do článku o školském systému ve Francii. Prozradíme vám, za jakých podmínek zde můžete studovat a jak získat stipendium.
Neopomenutelnou součástí vzdělávání jsou také nejrůznější kurzy a kroužky. V novém čísle se zaměříme na nabídku ekonomických kurzů v Brně, jako jsou kurzy účetnictví, daňového poradenství či ekonomie obecně. Pro všechny, kteří mají nohy méně pevně na zemi a hlavu více v oblacích, jsme připravili článek o výtvarných, keramických a jiných uměleckých kroužcích a kurzech.
V nové rubrice Do práce se podíváme na zoubek požadavkům personálních agentur a zaměstnavatelů v inzerátech nabízejících práci. Už samotný inzerát může totiž uchazečům o práci prozradit mnohé o budoucím zaměstnavateli a jeho nárocích.
Tyto a další články naleznete v časopise Vzdělání 1/07.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Vzdělání, nové číslo, jazykové školy, studium
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+