MEDIA HILL

Kult, prosinec, nové číslo

Zveřejněno dne 28. 11. 2006
Fotograf Jindřich Štreit v prosincovém Kultu
Prosincové vydání časopisu Kult přináší rozhovor se světoznámým fotografem Jindřichem Štreitem, který si před nedávnem převzal od prezidenta České republiky medaili Za zásluhy v oblasti kultury a umění. V současnosti vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě a také na Katedře fotografie FAMU.

V sekci Kina jsme pro vás připravili hned dvě aktuální recenze filmů. Nejprve se dočtete, jak se redakci líbil anglicko-americký sci-fi thriller Potomci lidí. Druhým recenzovaným filmem je americký snímek Shortbus, který byl v české premiéře uveden na festivalu Mezipatra. Samozřejmě vás také pozveme na prosincové premiéry, mezi nimiž určitě zaujme české drama Obsluhoval jsem anglického krále v režii Jiřího Menzela na motivy stejnojmenného románu Bohumila Hrabala. Na prosinec si filmoví distributoři nachystali také nový fantasy snímek Eragon, komedii Woodyho Allena Sólokapr či animovaný film Happy Feet.

V divadelní sekci vám přinášíme recenze představení Macbeth, jehož režie se v Divadle U stolu ujal František Derfler. Dále vás seznámíme s inscenací Dvanáct rozhněvaných mužů, kterou uvádí Mahenovo divadlo, a operou Don Giovanni v nastudování Janáčkova divadla. Nabídka prosincových premiér je rovněž pestrá – v Divadle 7 a půl uvede soubor Buranteatr hru Sexuální perverze v Chicagu, na prknech Mahenova divadla se objeví Strakonický dudák a do Městského divadlo Brno si můžete zajít na napínavý příběh V jámě lvové.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé prosincové výstavy. Například na hradě Špilberk bude pro děti připravena výstava malíře, grafika a ilustrátora Radka Pilaře, který je známý jako autor postavičky Večerníčka. V Uměleckoprůmyslovém muzeum proběhne výstava nepříliš známých „salonních“ fotografií Josefa Sudka. V Galerii architektury pak bude k vidění výstava a zároveň i monografie jednoho z představitelů meziválečné moderny – Jindřicha Kumpošta.

V knižní sekci naleznete recenzi knihy Autobus sebevrahů finského prozaika Arta Paasilinny. A také recenzi neméně zajímavé knihy Miroslava Konvaliny – Amerika bez iluzí. Chybět nebudou ani upoutávky na novinky, které se v prosinci objeví na knihkupeckých pultech.
V hudební a klubové sekci jsou pro vás přichystány recenze alb Shine and Sing od skupiny Toneless a Wild Flower od čínské zpěvačky Feng-yün Song a Tria PUO. Pozveme vás samozřejmě také na prosincové koncerty a klubové akce, například na koncert kapely Olympic do brněnské haly Rondo nebo na párty Elektra v Klubu Fléda.

V prosincovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, prosinec, nové číslo
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+