MEDIA HILL

Kult, kultura, hudba, divadla, kluby, výstavy, knihy, J.A.R.

Zveřejněno dne 25. 10. 2006
Listopadové špásování s J.A.R.
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s populární kapelou J.A.R., která právě v listopadu zavítá v rámci svého turné k nové desce Armáda špásu také do Brna. Rozhovor vás utvrdí v tom, že skupina J.A.R. vyrostla na parodičnosti a dodnes z těchto základů bohatě těží.

Ve filmové sekci se můžete těšit na recenzi nového filmu Pedra Almodovára Volver z pera naší „filmové“ redaktorky Kateřiny Mahovské. Připraveny jsou pro vás také samozřejmě upoutávky na listopadové premiéry v kinech. Tou nejočekávanější je Casino Royale – již jednadvacátá bondovka, tentokrát s Danielem Craigem v hlavní roli. Do kin vtrhne také nová česká komedie Ro(c)k podvraťáků s Vojtou Kotkem a Jiřím Mádlem. Z ostatních premiér ještě zmiňme sci-fi Potomci lidí, psychologický thriller Pravidla lži či romantickou komedii Nauka o snech.

Sekci Divadla zahájí tentokrát rozhovor s Ladislavem Stýblem, který v současnosti působí jako dramaturg Městského divadla Brno, ale také jako autor a režisér divadla Čára. A protože divadelní sezóna je už zase v plném proudu přinášíme vám hned čtyři recenze divadelních představení: Ferdinande, kde ste? (Městské divadlo Brno), Démoni (Reduta), Zvířátka a loupežníci (Loutkové divadlo Radost) a Josef a jeho úžasný plášť (Městské divadlo Brno).

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé listopadové výstavy v Brně a okolí. V Domě pánů z Kunštátu proběhne výstava věnovaná Sigmundu Freudovi – Vyvolávači snů. V Galerii Sklepení se na výstavě Káva, čaj, čokoláda ve šlechtickém salonu dozvíte, z čeho a jak se vlastně tyto nápoje popíjely. A například v Místodržitelském paláci budou k vidění velkoformátové fotografie „umírajících továren“ od Václava Jiráska.

V sekci Knihy naleznete recenzi knihy Jaroslava Rudiše Grandhotel, která vyšla téměř zároveň s uvedením stejnojmenného filmu do kin. Druhým hodnoceným dílkem je autobiografická kniha Hlava nehlava od Augustena Borroughse. Dále je pro vás v hudební sekci připraven rozhovor s Pavlem Tesařem z hudebního klubu Mersey, recenze nových alb kapel Žáha a Priessnitz, ale také tipy na vybrané listopadové koncerty. Listopad bude totiž hudebně velmi pestrý – do Brna zavítá gospelový sbor Harlem Gospel Choir, mnohonásobný Zlatý slavík Karel Gott či křehká diva Iva Frühlingová.

V listopadovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny.

Časopis si ve formátu PDF můžete stáhnout v sekci Archiv.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Kult, kultura, hudba, divadla, kluby, výstavy, knihy, J.A.R.
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+