MEDIA HILL

Zveřejněno dne 9. 10. 2006
Říjnový Kult s Kateřinou Holánovou
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s herečkou Kateřinou Holánovou, kterou si většina lidí spojuje s postavou Olinky z filmu Nuda v Brně. Avšak jen několik zasvěcených ví, že Katka Holánová letos mimo jiné získala divadelní Cenu Thálie za roli Rebeky Westové v představení Rosmersholm (ND Brno).

Rozhovor se tedy točil zejména kolem divadla, ale povídání o filmu se samozřejmě vyhnout nedalo. Dočtete se také to, co má tato nadějná moravská herečka (původem z Blanenska) v plánu do budoucna.

Ve filmové sekci jsou pro vás připraveny recenze hned dvou snímků: prvním je česká tragikomedie Kráska v nesnázích, druhým americké drama World Trade Center. Chybět nebudou ani pozvánky na říjnové premiéry, mezi nimiž naleznete českou komedii Davida Ondříčka Grandhotel, nový film režiséra a scénáristy Kim Ki-duka nazvaný jednoduše Čas nebo americký thriller Skrytá identita s Leonardem DiCapriem, Mattem Damonem a Jackem Nicholsonem.

Dále se můžete těšit na rozhovor s tanečníkem, hercem a baletním mistrem Vlastimilem Harapesem, který nedávno oslavil významné životní jubileum. Připravena je pro vás také recenze první premiéry nové sezóny v Městském divadle – představení Amfitryon. Nabídka říjnových divadelních premiér je bohatá – V Mahenově divadle rozehraje drama Dvanáct rozhněvaných mužů, do Janáčkova divadla se vrátí Don Giovanni a v Polárce bude „řádit“ Mauglí. A pokud se náhodou vydáte do Zlína, můžete si od konce října zajít do Městského divadla Zlín na kultovní český muzikál Limonádový Joe.

Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé říjnové výstavy. V Domě umění města Brna proběhne výstava děl malíře Daniela Balabána. Do Muzea romské kultury si budete moci zajít na výstavu Co to máš na sobě?!, jež představí oděvy a doplňky z indické pravlasti Romů a zároveň tradiční i současné odívání různých romských skupin. Ujít si nenechte také recenzi probíhající výstavy Sága moravských Přemyslovců, která je k vidění na brněnském hradě Špilberk.

V říjnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+