MEDIA HILL

Zveřejněno dne 7. 9. 2006
Podzimní číslo Vzdělání
Koncem srpna vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi. Jedním z hlavních témat nového čísla je srovnání individuálních a skupinových jazykových kurzů. Dozvíte se, jaké jsou výhody a nevýhody obou typů výuky.

Další téma se věnuje metodám výuky cizích jazyků. Seznámíme vás s těmi tradičními i méně obvyklými metodami, s nimiž se na českém trhu můžete setkat. Zjistíte, co obnášejí klasické večerní kurzy, intenzivní studium (u nás i v zahraničí), tematicky specializované kurzy apod.
Pokud studujete (nebo se chystáte studovat) španělštinu, mohl by vás zaujmout článek věnující se mezinárodním certifikátům z tohoto jazyka. Kromě státních jazykových zkoušek totiž máte šanci v České republice získat také certifikát DELE (Diplomas de Espaňol como Lengua Extranjera). V článku se mimo jiné dočtete, kde a jak tuto zkoušku ze španělštiny složit.
Uvažujete o studiu na některé ze soukromých vysokých škol v Brně? Přinášíme vám jejich praktický přehled, včetně konkrétních nabídek studijních programů a cenových podmínek. Součástí článku je rovněž praktický adresář s kontakty.
Jestliže jste studentem a zatím nemáte vlastní bankovní účet, nenechte si ujít článek právě o studentských bankovních účtech. Dozvíte se, pro koho je tento typ účtu určen, jak si jej založit, ale také na co si dávat pozor.
V nové rubrice Do práce se chceme věnovat tématům souvisejícím s pracovním procesem. Každé studium totiž jednou skončí a vy budete muset dokázat, že se dokážete uplatnit také v praxi. Tentokrát vám přiblížíme, jak správně napsat životopis, jenž je často prvním (a velmi důležitým) krokem k získání zaměstnání.
Pokud vás studium na vysoké škole teprve čeká a obáváte se, že vám znalosti ze střední školy nebudou stačit, zvažte možnost přihlásit se do přípravných kurzů. Tyto kurzy kromě samotných vysokých škol pořádá také mnoho soukromých agentur. Prozradíme vám, co můžete od těchto kurzů očekávat, jaké konkrétně můžete studovat obory apod.
Tyto a mnohé další články naleznete v časopise Vzdělání 3/06. Příjemné čtení a vzdělávání.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+