MEDIA HILL

Zveřejněno dne 30. 8. 2006
Babí léto v Kultu
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor se zpěvačkou Gábou Al Dhábbou, finalistkou druhého ročníku Superstar. Gába před prázdninami vydala svůj debut Contra factum, takže si s ní redaktorka Markéta Havelková povídala nejen o zážitcích ze soutěže, ale také o novém albu.

V sekci Kina jsme pro vás připravili hned dvě aktuální recenze. První je o britsko-americkém dramatu Let číslo 93 a druhá o americkém filmu Děkujeme, že kouříte. Samozřejmě vás také pozveme na zářijové premiéry, mezi nimiž naleznete českou krimi komedii Prachy dělaj člověka a tragikomedii Jana Hřebejka Kráska v nesnázích. Na září si pro vás filmoví distributoři nachystali také americké drama Strážce v hlavní roli s Michaelem Douglasem, španělský film režiséra Pedro Almodóvara Volver či fantasy thriller Žena ve vodě.
V divadelní sekci se ohlížíme za minulou sezónou a přinášíme vám recenze představení Prodaná nevěsta, jehož režie se v Janáčkově divadle ujal Ondřej Havelka. Dále vás seznámíme s inscenací Manon Lescaut Mahenova divadla a hrou Orfeus v podsvětí, kterou v červnu premiérově uvedlo Městské divadlo Brno. Nabídka zářijových divadelních premiér je rovněž pestrá – v HaDivadle představí diskusní pořad Akademie XXII/1a, v Redutě krutou hru Démoni a do Městského divadla se můžete zajít podívat na humornou hříčku Karla Šípa a Zdeňka Merty Ferdinand, kde ste?
Přichystány jsou pro vás také upoutávky na zajímavé zářijové výstavy. Například okolí Brněnské přehrady ozdobí dřevěné sochy v rámci akce Brněnský plenér 2006. V Jarošově mlýně ve Veverské Bítýšce proběhne výstava Svět kolem nás, která je věnována dílům skupiny „MY 2002“ z Vysočiny. V Domě umění města Brna pak můžete od 6. září 2006 navštívit výstavu panoramatických fotografií Ivana Lutterera.
V knižní sekci naleznete recenzi knihy Michala Viewegha Báječný rok (deník 2005). A neméně zajímavou recenzi knihy Miloše Urbana Pole a palisáda. Chybět nebudou ani upoutávky na novinky, které se v září objeví na knihkupeckých pultech.
Sekce Hudba/Kluby je tentokrát velmi rozsáhlá a pozveme vás v ní hned na několik zajímavých akcí, např. na festival Semtex Culture, na koncert Pearl Jam nebo na festival Moravský podzim. Ujít si nenechte také recenze nových alb – Armáda špásu od skupiny J.A.R. a Hlasem od zpěvačky Ridiny Ahmed.
V zářijovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+