MEDIA HILL

Zveřejněno dne 27. 6. 2006
Prázdninový Kult s Vieweghem

Prázdninové dvojčíslo časopisu KULT přináší rozhovor s jedním z nejprodávanějších českých autorů Michaelem Vieweghem. Rozhovor s redaktorkou Markétou Havelkovou se točil zejména okolo jeho poslední knihy Báječný rok (Deník 2005).Ve filmové sekci si nenechte ujít recenzi filmu Šifra mistra Leonarda od Daniely Velíškové. Nechybí ani pozvánky na letní filmové premiéry, mezi nimiž najdete pokračování pirátské akční komedie Piráti z Karibiku – Truhla mrtvého muže, snímek Grbavica, popisující tragický osud ženy znásilněné během války v Jugoslávii. V létě vás v kinech přivítá Clark Kent ve filmu Superman se vrací, cynický kocour Garfield, detektivové Collin Farrell a Jamie Foxx v krimi Miami Vice nebo animovaná komedie Auta.

I když jsou měsíce červenec a srpen pro divadla prázdninové v divadelní sekci se můžete dočíst, jak se našim redaktorkám líbila představení: Rigoletto v Janáčkově divadle, Hořké slzy Petry von Kantové v Redutě nebo Malé ženy v Divadle Polárka. Nechybí ani zajímavá pozvánka na Festival ProArt.

V sekci Galerie/muzea naleznete rozhovor s malířem Jaroslavem Zděnkem, který letos v červnu představil v brněnské galerii Pod skálou čtyřicítku obrazů ze své nové kolekce. Za zmínku jistě stojí i recenze Romana Zelenáka z výstavy Slunečnice Wilhelma Scherübla v Domě pánů z Kunštátu. Přichystány jsou vás také upoutávky na zajímavé prázdninové výstavy.

V hudební a klubové sekci jsou pro vás přichystány recenze alb Gáby Al Dhábby Contra Faktum a alba Koa stejnojmenné skupiny. Ujít is nenechte a ni rozhovor rozhovor Pavla Hrazdíry s brněnskou dýdžejkou Clarou Bailar.

Součástí prázdninového Kultu jsou i upoutávky na knižní novinky a recenze knih Jany Paulové Jak běžet do kopce a dvojice Jaroslav Rudiš a Petr Pýcha Léto v Laponsku.

Nechybí ani mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě přehled letních hudebních festivalů.


Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+