MEDIA HILL

Zveřejněno dne 29. 5. 2006
Červnový Kult s Buty
Nové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s ostravskou kapelou Buty. Redaktorka Markéta Havelková hovořila se zpěvákem Radkem Pastrňákem a bubeníkem Richardem Kroczekem zejména o jejich novém albu „Votom“. Buty natočili novou desku po čtyřleté nahrávací pauze, takže bylo na co se ptát.

V sekci věnované kinům si nenechte ujít recenzi filmu V jako Vendeta od naší redakční „filmofilky“ Kateřiny Mahovské. Samozřejmě vás také pozveme na červnové premiéry, mezi nimiž naleznete novou českou komedii Všechno nejlepší! či německé drama o Boženě Němcové – A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu. Na červen si pro vás filmoví distributoři nachystali také animovanou komedii Za plotem, životopisnou road-movie V zajetí rychlosti s Anthony Hopkinsem v hlavní roli, americko-japonský horor Silent Hill či akční snímek 16 bloků s Brucem Willisem v roli detektiva.

Divadelní sekce je tentokrát zaměřena především na recenze. Můžete se proto dočíst, jak se našim redaktorkám líbila tato představení: Baletní večer v Janáčkově divadle, Novomanželské apartmá a Šumař na střeše v Městském divadle Brno, Hraní o Červené Karkulce v Loutkovém divadle Radost či Matka Kuráž a její děti v Mahenově divadle. Červen je pro většinu divadel posledním měsícem hraní před divadelními prázdninami, přesto je nabídka premiér pestrá – v HaDivadle uvedou Čapkovu Věc Makropulos, v Mahenově divadle Manon Lescaut, v Polárce inscenaci dle slavného románu Louisy May Alcottové Malé ženy a mnohé další.

Přichystány jsou vás také upoutávky na zajímavé červnové výstavy. Do Technického muzea můžete zajít na výstavu věnovanou Kurtu Gödelovi – slavnému brněnskému rodákovi a jednomu z nejvýznamnějších vědců 20. století. V rámci 22. mezinárodního bienále grafického designu budete moci v Moravské galerie shlédnout také výběr z tvorby Catheriny Zask, která experimentuje v oblasti nové typografie. Výstava Mladí umělci z Berlína v Domě pánů z Kunštátu zase představí osobitý výběr z tvorby mladých berlínských umělců.

V hudební a klubové sekci jsou pro vás přichystány recenze alb Gipsy Goes To Hollywood od skupiny Gulo čar a Hoaxx od brněnské kapely Mashy Muxx. V této sekci si rozhodně nenechte ujít rozhovor Pavla Hrazdíry s jedním z nejznámějších světových dýdžejů Britem Chrisem Sadlerem. Pozveme vás samozřejmě také na červnové koncerty, festivaly a klubové akce.

V červnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze a novinky, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+