MEDIA HILL

Zveřejněno dne 17. 5. 2006
Druhé letošní číslo Vzdělání
Začátkem května vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi. Jedním z hlavních témat nového čísla je pomaturitní studium. Dozvíte se, jak zvolit vhodné a kvalitní intenzivní pomaturitní studium jazyka, díky němuž získáte mezinárodní certifikát.

Jestliže během školního roku studujete nějaký jazyk a obáváte se, že přes prázdniny zlenivíte či naučené zapomenete, využijte nabídek letních kurzů od jazykových škol. V našem článku se dozvíte, že tyto kurzy se uskutečňují v České republice i v zahraničí. Vhodné jsou také pro ty, kteří chtějí jazyk studovat intenzivně a během roku nemají příliš času či možností.
Také pro ty nejmenší – předškoláky a malé školáky – se v létě nabízí možnost naučit se aspoň základy nějakého jazyka, a to na prázdninových táborech s jazykovou výukou. Prozradíme vám, jak jsou tyto tábory organizovány, pro jak staré děti jsou vhodné, jak dlouho tábory trvají atd.
Studenty vysokých škol jistě zaujme článek o letních univerzitách, které nabízejí možnost zkráceného studia či stáže. Nemusíte tedy jezdit do zahraničí na celý semestr, a přesto můžete studovat, rozšířit si obzory, vylepšit si jazykovou obratnost a cestovat.
Pokud jste se na vysokou či vyšší odbornou školu hlásili, ale přijímačky nezvládli, zkuste se přihlásit do druhého kola přijímaček na vyšších odborných školách, které budou probíhat během letních měsíců.
Tyto a mnohé další články naleznete v časopise Vzdělání 2/06. Příjemné čtení a vzdělávání.


Vzdělání 3/06 vychází 31. srpna 2006
Redakční uzávěrka je 11. srpna 2006, uzávěrka pro tisk je 25. srpna 2006


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+