MEDIA HILL

Zveřejněno dne 29. 3. 2006
Dubnový Kult v novém kabátě
Spolu s příchodem jara k vám přichází časopis Kult s novým vzhledem. Přehledy kulturních akcí jsou nyní ještě přehlednější, takže vyhledávání v nich pro vás bude hračkou. Jednotlivé kulturní sekce zůstaly pro snadnou orientaci zachovány. V novém Kultu tedy naleznete oblíbené části: Rozhovor, Kina, Divadla, Galerie, Knihy, Hudba, Kluby, Fashion, Kulturní zařízení, Vzdělání a Menu.

Dubnové číslo časopisu Kult přináší rozhovor s rockerem, bluesmanem, politikem a moderátorem Michalem Prokopem, který v únoru vydal nové album Poprvé naposledy. Křest alba proběhne v dubnu. Michal Prokop s legendární kapelou Framus Five navštíví v rámci krátkého jarního koncertního turné také Brno, a to 28. dubna 2006. V létě by se společně měli objevit na několika vybraných festivalech a na podzim se uskuteční větší série koncertů po celé republice.

V sekci Kina vás pozveme na premiéru animované komedie Doba ledová 2 – Obleva a na novou českou komedii podle románu a scénáře Michala Viewegha Účastníci zájezdu. Dalšími dubnovými premiérami jsou například: drama Woodyho Allena Match Point – Hra osudu, český romantický film Indián a sestřička, dánské drama Bratři, německo-lucemburské válečné drama Devátý den či futuristický příběh V jako Vendeta.

Mnoho zajímavých premiér připravila na duben také brněnská divadla. Městské divadlo Brno uvede hořkou komedii Novomanželský apartmán, brněnské divadlo Neslyším připravuje premiéru parodie Závěť a v Divadle Husa na provázku chystají inscenaci komedie N. V. Gogola – Revizor. Naproti tomu Mahenovo divadlo má na duben přichystánu premiéru nejhranějšího dramatu Bertolta Brechta – Matka Kuráž a její děti.

Knižní sekce vám nabídne recenzi knihy irského prozaika Williama Trevora – Den, kdy jsme se opili dortem. Trevor patří i u nás ke známým autorům – v českém překladu vyšlo již několik jeho knih (např. Andělé v Ritzu, Děti z Dynmouthu atd.). Představíme vám také novinky na knižním trhu, mezi kterými jsme objevili třeba knihu Milana Kundery Kastrující stín svatého Garty – sbírku textů věnovaných Franzi Kafkovi.
V části věnované hudbě se kromě pozvánek na dubnové koncerty – 100°C, Poutníci, Horkýže Slíže, No Name – dočkáte také recenzí nových alb skupin Southpaw a brněnských Swordfishtrombones.

V dubnovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, hudební a knižní recenze, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o zajímavé ceny.


Petra Samsonová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+