MEDIA HILL

Zveřejněno dne 28. 2. 2006
Březnový Kult s „drsným snowboarďákem“
Nové číslo časopisu KULT přináší rozhovor s hercem a zpěvákem Braňem Polákem, který vstoupil do podvědomí veřejnosti ve druhé polovině devadesátých let jako člen chlapecké skupiny A-TAK. Jako člen Městského divadla v Brně má za sebou řadu vystoupení v zahraničí s muzikálem West Side Story.

O tom, kde v současnosti Braňo vystupuje, jak si užíval roli drsňáka v úspěšném filmu Snowboarďáci či jaký je jeho vztah k jihomoravské metropoli, si s ním povídal redaktor Pavel Hrazdíra.
V sekci Kina se můžete dočíst o milostném dramatu Zkrocená hora, jež získalo osm nominací na Oskara, nebo o české komedii Rafťáci, kde se představí oblíbená dvojice Jiří Mádl a Vojta Kotek. Mezi dalšími březnovými premiérami naleznete thriller Syriana, komedii Casanova, celovečerní dokument Darwinova noční můra nebo akční horor Underworld: Evolution.
Brněnská divadla připravila na březen opět mnoho zajímavých premiérových představení: soubor Divadelního studia Dialog II. uvede muzikál Dvůr divů na motivy slavného románu Chrám Matky boží v Paříži; Divadlo Polárka přichystalo na březen premiéru původní pohádky Zakletá Marie; Městské divadlo připravilo na březen hned dvě premiéry – drama Marie Stuartovna a multimediální Magickou flétnu; do Janáčkova divadla se vrátí nejoblíbenější česká opera Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany.
Pokud raději navštěvujete galerie a muzea, nenechte si ujít tipy na březnové výstavy. V Domě pánů z Kunštátu je do konce března k vidění sedm velkoformátových fotek Davida Wallikera a výstava Současný český videoart a nová média, která prezentuje autory vzešlé z mladší generace, poznamenané kódy totalitního systému. Do poloviny května je v Technickém muzeu v Brně otevřena výstava, která oslavuje 45. výročí existence této instituce. Dílo brněnské malířky Zdeňky Höhmové lze do konce dubna navštívit v Muzeu města Brna.
V rubrice knižních recenzí vám představíme novou knihu polského spisovatele Antoni Libera – Madame. Druhým recenzovaným dílem je kniha Mozart, zamlčená tvář Dorothey Leonhartové, která se snaží představit dnešnímu čtenáři hudebního génia v novém světle.
V hudební sekci vám představíme nové dvojalbum Dana Bárty & Illustratosphere Retropicture. Najdete zde i rozhovor s brněnskou kapelou Shivatrance party a recenzi posledního pokračování Apokalypsy, které se odehrálo na konci února v Boby centru.
V březnovém Kultu naleznete i mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, ale také články o módě či gastronomii, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o ceny. /mah/

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+