Archiv časopisů (formát PDF)

Rok 2000 Rok 2001 Rok 2002 Rok 2003 Rok 2004 Rok 2005 Rok 2006 Rok 2007 Rok 2008 Rok 2009 Rok 2010 Rok 2011 Rok 2012 Rok 2013 Rok 2014 Rok 2015 Rok 2016

První kult. roku 2015 s Rudolfem Švaříčkem
Leden pro vášnivé i amatérské cestovatele znamená mimo jiné měsíc, kdy se v Brně koná festival GO Kamera. Letos tomu nebude jinak. Ba co víc, stále populárnější akce oslaví už osmnácté narozeniny. Důvodů, proč vyzpovídat jejího duchovního otce Rudolfa Švaříčka, se proto našlo mnoho.
celý článek      01/15 2.99 MB
Druhý letošní kult. s Terezou Černochovou
Tereza Černochová už dávno není jednou z takzvaně prominentních dcer, které se seskupily pod značkou Black Milk. Naopak, sama se snaží rozjet vlastní hudební kariéru. Jak prozrazuje v titulním rozhovoru únorového magazínu kult., naděje do svého druhého alba Škrábnutí vkládá nemalé.
celý článek      02/15 3.41 MB
Březnový kult. s Miriam Bayle
Brno se v březnu opět stane jedním ze světových center jazzu. I takto neskromně se dá opsat konání čtrnáctého ročníku festivalu JazzFestBrno, který startuje 15. března. Jednou z jeho největších hvězd bude jistě Miriam Bayle, proto kult. využil jedinečné příležitosti a slovenskou „scatwoman“ vyzpovídal v titulním rozhovoru čísla.
celý článek      03/15 3.31 MB
Dubnový kult. s Petem Agnewem z Nazareth
Letošní květen znamená pro většinu brněnských rockových fanoušků měsíc, kdy v Sono Centru vystoupí hudební legenda Nazareth. I oni si určitě už v dubnu rádi přečtou rozhovor se zakládajícím členem skupiny, baskytaristou Petem Agnewem. Čtvrté letošní číslo magazínu kult.toho však nabízí mnohem více.
celý článek      04/15 2.3 MB
Květnový kult. s Andreou Březinovou a Alešem Slaninou
Diváci Městského divadla Brno zvolili v anketě Křídla za nejoblíbenější herce A. Březinovou a A. Slaninu. Ti už ztvárnili bezpočet výrazných rolí, často jako divadelní partneři. Otázek na obě osobnosti nejen brněnského divadla se nabízelo více než dost...
celý článek      05/15 3.12 MB
Červnový kult. s Františkem Derflerem
Málokdo si zaslouží přízvisko legenda českého divadla tak jako František Derfler. Pro svou domovskou scénu Divadlo U stolu připravil na červen premiéru inscenace na základě textů Ladislava Klímy se zajímavým názvem I obešel já polí pět (Edgar). Co ho k tomu vedlo a jak vnímá Klímovu roli v dějinách domácí literatury?
celý článek      06/15 2.95 MB
Prázdninový kult. s Květy
Hudebních festivalů čeká na všechny fanoušky v následujících měsících mnoho. A šance, že je pobaví mimo ostatních také brněnská kapela Květy, není zrovna malá. Obzvlášť po vydání alba s podnětným názvem Miláček slunce. Vůdčí osobnost skupiny Martin Evžen Kašperský si našel čas na zodpovězení několika více či méně záludných otázek, a jak sami poznáte, vyrovnal se s nimi s přehledem.
celý článek      07/15 2.79 MB
Zářijový kult. s Janem Pressem
Léto se pomaličku chýlí ke svému tradičnímu zářijovému konci, ale lidé nemusí zoufat. V neposlední řadě díky tomu, že po měsíční pauze znovu vychází kulturní magazín kult. Jeho obálku zdobí fotografie ředitele Moravské galerie v Brně Jana Presse, což je samo o sobě dostatečným důvodem k začtení se. Nejen díky tomu, že vedení této zásadní instituce v srdci jižní Moravy chystámnoho zajímavých novinek.
celý článek      09/15 3.91 MB
Říjnový kult. s Janem Budařem
celý článek      10/15 6.79 MB
Listopadový kult. s Markem Ebenem
celý článek      11/15 3.03 MB
Prosincový kult. s Janem Zadražilem
celý článek      12/15 2.23 MB
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lionel Duroy
Zima mužů
Volvox Globator
V dokumentárním románu francouzský spisovatel Lionel Duroy vypráví příběh svého alter ega, spisovatele Marka a jeho cesty do Srbska a do Republiky srbské v Bosně a Hercegovině. Snaží se pochopit, proč se dcera generála Mladiće, velitele srbských sil při obléhání Sarajeva, obviněného z genocidy, střelila do hlavy oblíbeným otcovým revolverem. V horách nad Sarajevem se setkává s neméně chladným přijetím a podezřívavostí, kontrastujícími se srdečnou a otevřenou povahou Srbů, jak ji popisují turistické bedekry. Popisuje setkání a rozhovory s muži, kteří měli něco společného s armádou generála Mladiće. Dnes se s tím snaží nějak žít. Bývalí důstojníci nepopírají, že se dopustili nejstrašnějších zločinů proti svým bývalým muslimským a chorvatským sousedům, ale věří, že jednali v sebeobraně. Aby se ospravedlnili, vyprávějí Marcovi příběh o jejich válce. Marc je nesoudí - poslouchá.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+